O Pracowni

Pracownia WIWAT

Nasza Pracownia powstała w 2004 roku założona przez Kalinę K. Goc.

Od samego początku najważniejszy dla nas był człowiek potrzebujący pomocy. Choć Pracownia jest placówką komercyjną, znaczną część naszej pracy zawsze stanowiła działalność non profit. Dlaczego? Bo najważniejszy jest człowiek.

Początkowo prowadziliśmy szkolenia i warsztaty psychologiczne i psychoedukacyjne dla młodzieży i dorosłych, z czasem rozszerzyliśmy ofertę o pomoc indywidualną, głównie dla osób uzależnionych.

Uzależnienia to już nie tylko nałóg alkoholowy, uzależniamy się od prawie wszystkiego – od gier komputerowych, internetu, seksu, zakupów, jedzenia, hazardu… Lista jest długa. To jedna z najpowszechniejszych chorób naszej cywilizacji.

Zazwyczaj, gdy jedna osoba w rodzinie szpada w nałóg – cierpi przy tym cała rodzina. Osoby z najbliższego otoczenia są coraz bardziej pochłonięte walką z uzależnieniem chorego, pilnowaniem go, organizowaniem mu życia, przy czym zyją w tak ogromnym napięciu i stresie, że same tracą kontakt z własnym życiem. Trochę jakby uzależniały się od osoby w nałogu. Nazywamy to współuzależnieniem które może być równie destrukcyjne dla osoby której dotyczy jak samo uzależnienie. Zazwyczaj cierpią na nie żony i partnerki osób uzależnionych, ale nie tylko one, mogą to być mężowie pijących żon,  matki pijących synów czy córek, dzieci.

Pomagamy zarówno osobom uzależnionym jak i współuzależnionym, osobom w kryzysie, i tym uwikłanym w destrukcyjne relacje.

Tu dostaniecie profesjonalną pomoc.

Daniel Wiktorski

Psycholog, psychoterapeuta

Kalina K. Goc

Psycholog, Specjalista psychoterapii uzależnień i współuzależnienia, Trener umiejętności psychospołecznych